Ніхто з нас не може передбачити своє майбутнє, щоб на 100% бути впевненим у його безпечності. Тому, на жаль, ніхто не може захиститися від нещасного випадку. А от полегшити ступінь тяжкості його фінансових наслідків цілком можливо.
Однак, як із будь-якою іншою страховкою, необхідно передусім розібратися з умовами. Адже є ризик марно витрати гроші. Отож давайте разом з’ясуємо, чи варто страхуватися від нещасних випадків?
Які випадки покриває страхування?
Часткова або повна втрата працездатності. В результаті нещасного випадку ви можете втратити працездатність, а така ситуація призводить до зниження доходів. Страховий поліс дозволяє уникнути фінансових проблем. Актуальна страховка і для тих, хто виплачує в цей період кредит.
Травмування. Варто подумати про страховий поліс спортсменам, шанувальникам активного відпочинку, мандрівникам, які мають підвищений ризик травмування. Так витрати на лікування візьме на себе страхова компанія. Придбати таку страховку варто також для дітей, які отримують травми навіть під час прогулянки.
Госпіталізація та операції. Багато хвороб наразі можна перемогти, але за умови своєчасного лікування чи хірургічного втручання. У більшості випадків діагностичні й терапевтичні заходи коштують чимало. Однак не завжди вдається швидко зібрати необхідну суму. Поліс покриває витрати на лікування та забезпечує фінансування в період реабілітації.
Настання інвалідності. Поліс убезпечує від фінансових проблем, якщо у результаті нещасного випадку людина отримала статус інваліда.
Смерть. Втрата єдиного годувальника призводить до погіршення фінансового стану родини. А якщо родина сплачувала кредит чи іпотеку, то навіть короткочасна нездатність виплатити вчасно необхідну суму може обернутися штрафними санкціями та збільшенням боргової суми. Страхування дає можливість не лише покрити фінансові проблеми у перший час, а й іноді повністю розрахуватися з боргами, що можуть призвести до збанкрутування чи перекреслити плани на майбутнє.
Фінансові виплати
У разі страхування від нещасних випадків можна очікувати на фінансові виплати у випадку гострого отруєння, утоплення, асфіксії, укусів тварин чи комах, захворювання ботулізмом, кліщовим енцефалітом, ураження електрострумом, опіками, обмороженням тощо.
Однак для отримання компенсації необхідно обов’язково такий випадок передбачити у договорі. Якщо ж у переліку поліса такий випадок не передбачений, страховик має повне право відмовити вам у виплаті. Вартість страховки буде залежати від роду діяльності, захоплень, стану здоров’я, віку та кількості передбачених ризиків.
Базовий варіант страховки передбачає більшість страхових випадків. У тому числі до них входять смерть від хронічних чи онкологічних захворювань. А от у разі самогубства чи смерті через недотримання правил лікування родичі померлого страхову виплату не отримають. Обов’язково перевіряйте перелік усіх ризиків, адже часто саме від формулювання діагнозу чи висновку лікарів залежатиме ваша страхова виплата.