Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости
14.12.18

На заседании Общественного совета при Госфинмониторинге обговорили результаты работы в 2018 году
14.12.18

В Нацкомфинуслуг рассмотрели вопрос согласования новой редакции статута МТСБУ
14.12.18

В мире стремительно растет спрос на страхование коллекционного виски - AIG
14.12.18

XV Международная Карпатская страховая конференция состоится 13-16 февраля
14.12.18

В ноябре "АХА Страхование" выплатила 65,7 млн грн возмещений по случаям угонов, пожаров, ДТП

Все новости >>>

7264.png

Мнение профессионала
Реформа отчетности финансовых учреждений и ее аудита в 2018 году вступит в активную фазу

Для того, чтобы сделать небанковские финансовые услуги более доступными, их стоимость необходимо уменьшить за счет повышения эффективности небанковских финансовых учреждений, а также усиления конкуренции и прозрачности в финансовом секторе. Одним из направлений обеспечения прозрачности является реформирование отчетности финансовых учреждений и ее аудита.

Александр Залетов: член Национальной комиссии по регулированию рынков финансовых услуг
Правило успеха
"Тщеславие, заносчивость, невежество, неуверенность в себе, страх, вина – враги успеха"
Страхование

18379.jpg


Обзор рынка страхования
Нацкомфинуслуг и ФГИУ продолжают сотрудничество по проведению проверок отчетов об оценке имущества
24.04.18

Керівництво Нацкомфінпослуг та Фонду державного майна України провели робочу нараду щодо забезпечення рецензування звітів про оцінку, складених для визначення матеріальних збитків, завданих власнику у разі пошкодження його майна.

За 2017 рік Нацкомфінпослуг надіслано до Фонду державного майна (далі – Фонд) більше 200 звітів про оцінку майна для проведення перевірок на відповідність нормативно-правовим актам з оцінки майна. За результатами проведення Фондом перевірок зазначених звітів встановлено, що близько 90 % звітів
материалы в тему:
про оцінку майна, надісланих Нацкомфінпослуг, класифікуються за ознакою абзацу четвертого пункту 67 Національного стандарту № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 року № 1440, як такі, що не повною мірою відповідають вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і мають значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки, що підтверджує неналежну підготовку звітів про оцінку майна та визначення розміру страхового відшкодування.

За результатами наради вирішили подовжити співпрацю між Фондом державного майна (далі – Фонд) та Нацкомфінпослуг щодо проведення перевірок звітів про оцінку майна на відповідність вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, майнових прав і професійної оціночної діяльності, складених для визначення збитків або розміру відшкодування, та спростити процес ідентифікації звітів про оцінку майна, враховуючи таке:

Довести до відома страхових компаній розроблену Фондом «Пам’ятку» щодо нормативно-правових вимог до складання звіту з оцінки майна (копія додається).

Єдиним документом, що підтверджує проведення оцінки суб’єктом оціночної діяльності з метою визначення оціночної вартості колісного транспортного засобу (далі – КТЗ), є звіт про оцінку майна відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (далі – Закон про оцінку).

Для проведення рецензування Фондом звітів про оцінку колісних транспортних засобів до Фонду мають надаватися оригінали звітів про оцінку майна або, у разі неможливості надання оригіналів, копії зазначених звітів, завірених суб’єктом оціночної діяльності, який виконував звіти про оцінку КТЗ. Фонд рекомендує страховим компаніям під час укладання договору на проведення оцінки визначати однією з умов надання оцінювачем разом із звітом належним чином завіреної копії звіту для передачі її власникам КТЗ.

Якщо за результатами рецензування звіту про оцінку КТЗ, за яким здійснено виплати страхового відшкодування, вказаний звіт класифікується Фондом як такий, що не повною мірою відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, і має значні недоліки, що вплинули на достовірність оцінки, але може використовуватися з метою, визначеною у звіті, після виправлення зазначених недоліків, то відповідно до пункту 4 розділу ІV Положення про порядок роботи екзаменаційної комісії, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 13.11.2002 №1997 (далі – Положення), такий звіт доопрацюванню не підлягає.

Враховуючи пропозицію Фонду, що замовлення оцінки майна з метою визначення матеріальних збитків, завданих власнику КТЗ у разі пошкодження його майна, повинно проводитися за дорученням власника КТЗ, наданого страховій компанії для здійснення такої оцінки, Нацкомфінпослуг та Фонд рекомендують страховикам передбачити в повідомленнях про настання події, що має ознаки страхової, або в договорі добровільного страхування надання страховику доручення від власника КТЗ про проведення такої оцінки.

Нацкомфінпослуг звертає увагу страховиків на необхідність належного документального оформлення підтвердження розміру збитку і розрахунку страхового відшкодування та, починаючи з 20.04.2018, на необхідність надання під час підготовки на вимоги Нацкомфінпослуг інформації та документів за зверненнями, скаргами громадян, у тому числі оригіналів звітів про оцінку майна або, у разі неможливості надання оригіналів, копії зазначених звітів, завірених суб’єктом оціночної діяльності, який виконував звіти про оцінку КТЗ.

Додатково повідомляємо, що наявність у звіті про оцінку майна ознак невідповідності вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, які викладені в «Пам’ятці», свідчить про те, що такий звіт не може бути використаний для визначення страхового відшкодування. Нацкомфінпослуг, у разі відсутності ознак невідповідності звітів з оцінки майна вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, які викладені в «Пам’ятці», та незгодою (незадоволенням) скаржників з розміром страхового відшкодування, який визначався на підставі звіту про оцінку майна, направлятиме його на рецензування до Фонду.

Фонд, у разі підтвердження фактів невідповідності наданих Нацкомфінпослуг звітів про підтвердження розміру збитку, в межах своїх повноважень вживатиме відповідних заходів впливу до суб’єктів оціночної діяльності та повідомлятиме про це Нацкомфінпослуг.

Спільні дії Нацкомфінпослуг та Фонду державного майна України сприяють контролю належного надання послуг страховими компаніями та суб’єктами оціночної діяльності і здійснення незалежної оцінки майна.

Посилання — https://www.nfp.gov.ua/ua/Informatsiini-povidomlennia/24887.html


Финансовый навигатор TRISTAR.com.ua
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финтех
Аграрная сфера
Чемпионат по страхованию
Страховые объединения
Интересное в страховании
Страхование жизни
Автострахование
Медицинское страхование
Страхование рисков
Агрострахование
Страхование имущества
Страхование туристов
Страхование и банки
Мошенничество в страховании
Пенсионные фонды
Обзор рынка страхования
Мнение профессионала
Интервью
Руководители: о личном
Подкасты
Исследование
Перестрахование
Страховые брокеры
Страховые компании
Слияния и поглощения компаний

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2018 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.