"Стресс полезен и позитивен, пока мы контролируем его"
Страхование
Пенсионные фонды НКЦБФР подвела итоги работы частных пенсионных фондов
08.09.21
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підсумувала результати роботи системи недержавного пенсійного забезпечення. За даними НКЦПФР, станом на 30 червня у держреєстрі фінансових установ містилася інформація про 63 недержавні пенсійні фонди (НПФ), з яких 58 діючих, а також 19 адміністраторів таких фондів. Загальна кількість учасників НПФ становила 888,3 тис. осіб, тоді як у 2020 році – 879,9 тис.
Адміністраторами НПФ укладено 92,4 тис. пенсійних контрактів, що більше на 12,8% (10,5 тис.) порівняно з аналогічним періодом торік. Кількість вкладників НПФ на кінець червня
становила 86,2 тисяч, з яких більша частина - це фізособи – 84,1 тис. (97,6%). Порівняно з відповідним періодом торік цей показник збільшився на 13,1% (10 тис.). Загальна вартість активів, сформованих НПФ, становила 3,713 млрд грн, що на 9,4% або 320,1 млн грн більше порівняно з аналогічним періодом 2020 року.
Недержавні пенсійні виплати становили 1,196 млрд грн, що на 16,2% більше порівняно з відповідним періодом торік. Виплати було здійснено 88,2 тис. учасникам або 9,9% від загальної кількості учасників.
Одним із основних якісних показників, які характеризують систему НПЗ, є сплачені пенсійні внески. Сума пенсійних внесків становила 2,497 млрд грн. Цей показник зріс на 10,1% (228,7 млн грн) проти аналогічного періоду торік.
«Брак фінансових інструментів відчуває і пенсійна система. Вже досить тривалий час основними напрямами інвестування НПФ залишаються державні цінні папери та грошові кошти, розміщені на депозитах. Комісія працює над розвитком фінансових інструментів на ринках капіталу як в напрямку регулювання, так і в напрямку роботи над конкретними кейсами. Сподіваємось, що незабаром НПФ будуть мати якісний спектр інструментів для розвитку пенсійного капіталу», – зазначив член НКЦПФР Юрій Бойко.
Система НПЗ становить третій рівень пенсійної системи. Її розбудова здійснюється з 2004 року після набрання чинності закону «Про недержавне пенсійне забезпечення». Основу системи становлять НПФ. Основною метою інвестування пенсійних активів є отримання учасниками НПЗ додаткових до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат, разом із забезпеченням дохідності пенсійних активів вище рівня інфляції та залучення довгострокових інвестиційних ресурсів, необхідних для модернізації економіки.