Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости
23.10.19

Сумма вкладов физлиц в банках-участниках ФГВФЛ уменшилась до 443,6 млрд грн
23.10.19

Пул кредитов юрлиц на 487 млн грн выставлен на аукцион в ноябре - ФГВФЛ
22.10.19

Украина поднялась до следующей группы стран в рейтинге благосостояния Credit Suisse
22.10.19

Кабмин упростил назначение субсидий некоторым категориям получателей
22.10.19

НБУ планирует снизить учетную ставку до 8% - Рожкова

Все новости >>>

7264.png

Мнение профессионала
Разделение банков: Не всем нужна универсальная лицензия

В последние годы банковский капитал стал перетекать в другие финансовые, менее зарегулированные, сферы. Почему это происходит и что надо сделать, чтобы количество банков не уменьшалось, капитал не перетекал в другие сферы, а люди не подвергались опасности потерять свои деньги? Для усиления конкуренции на банковском рынке, упрощения доступа к банковским услугам населения, МСБ и органов местного самоуправления, а также для для активизации кредитования в регионах надо внести изменения в закон о банковской деятельности и разделить банки на базовые и универсальные.

Василий Фурман: член Совета НБУ
Правило успеха
"Если ты пришел на место, где нет лидера, стань лидером"
Финансы

18379.jpg


Нормативно-законодательная база
Бизнес-ассоциации поддержали законопроект о "кешбеке для потребителей"
30.07.18

Свою підтримку ініціативі Мінфіну щодо кешбеку для споживача висловили представники споживчих об’єднань, експертного середовища, бізнес-асоціацій, освітяни та науковці – учасники Форуму Консумерської Асамблеї України, організатором якого виступив Київський національний торговельно-економічний університет. Про це йшлося під час прес-конференції напередодні Дня працівників торгівлі.

На думку найбільших громадських об’єднань, які опікуються в країні захистом прав споживачів, такий інструмент як «кешбек» для споживача - інноваційне рішення у сфері готівкових розрахунків в роздрібній
материалы в тему:
торгівлі. По суті, його реалізація – це запровадження матеріального заохочення покупця в отриманні чеку та самозахист споживача від недобросовісного продавця.

«Ми засвідчуємо єдність поглядів та висловили готовність об’єднати зусилля для вирішення нагальних проблем, важливих для реалізації європейського вектору розвитку країни. В тому числі, підтримати Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо створення умов для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», розроблений Міністерством фінансів України», - йдеться в резолюції Форуму, яку підписали 10-ть громадських об’єднань України.

Наразі, схвально ставиться до ідеї впровадження в Україні системи, яка б фінансово зацікавлювала споживача захищати свої права й голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

«Має бути економічна мотивація, щоб споживач був зацікавлений захистити себе», - заявив на прес-конференції Володимир Лапа.

Підтримали ініціативу Мінфіну щодо запровадження в Україні механізму «кешбеку для споживача» й представники бізнес-асоціацій. Зокрема Європейська Бізнес Асоціація.

«Асоціація вітає ініціативи Мінфіну, закладені у законопроекті про кешбеки. На нашу думку, їх реалізація сприятиме зменшенню обсягів нелегальної торгівлі та виведенню з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, подальшому розвитку дистанційної торгівлі та, в цілому, дозволить створити більш справедливі та конкурентні умови ведення прозорого бізнесу в Україні», - наголосив координатор Комітету електронних платежів ЄБА Євгеній Веремійченко.

На його думку, законотворцям також треба включити до законопроекту норми, які дозволять спростити процедуру фіскалізації безготівкових розрахунків та розширити функціонал платіжних терміналів.

Відповідно до звітів Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки України становить до 33% від офіційного ВПП. Внаслідок проведення окремих реформ він має тенденцію до поступового зниження, проте залишається суттєвим.

Важливою умовою для детінізації економіки, легалізації фактично отриманих доходів, сплати податків до бюджету, збільшення податкових надходжень є використання касових апаратів (РРО).

Разом з тим, зараз навіть ті суб’єкти господарювання, що зобов’язані застосовувати РРО, з метою заниження обсягів доходу не видають фіскальні чеки замінюючи їх товарними або накладною.

«Значні обсяги «тінізації» економіки створюють необхідність впровадження окремих мотиваційних заходів, спрямованих на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та «відбілювання» обігу товарів, що реалізуються без офіційного відображення тими суб’єктами господарювання, які згідно законодавства не звільнені від обов’язку застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, проте реально їх не використовують», - говорить експерт Реанімаційного Пакету Реформ Ілля Несходовський.

За його словами, одним із інструментів, покликаних сприяти процесам детінізації економіки України та підвищення рівня захисту прав споживачів, є посилення мотивації самих покупців (споживачів) товарів (послуг) в отриманні фіскальних звітних чеків.

З цією метою Мінфін спільно з експертами та ДФС напрацював відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо створення умов для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який було розміщено для обговорення на веб-сайті Мінфіну в квітні поточного року.

«Законопроект, зокрема, передбачає запровадити механізм компенсації вартості покупки споживачам, які виявлять порушення встановленого порядку проведення розрахунків при придбанні товарів (послуг) вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) та направлять відповідну заяву (скаргу) до контролюючих органів. Тобто створення мотивації для покупців в сприянні контролю за дотриманням вимог законодавства про здійснення розрахункових операцій, який ще називають «кешбеком для споживача», - зазначає Несходовський.


Финансовый навигатор TRISTAR.com.ua
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финансовые технологии
Экономика
Нормативно-законодательная база
Финансы
Депозиты
Кадровые перестановки
Обзор рынка
Банки
Рейтинг банков
События
Кредитные брокеры
Мошенничество
Потребительское кредитование
Акулы бизнеса
Финансовые пирамиды
Интересное в мире
Платежные системы
Пластиковые карты
Денежный перевод
Кредитные союзы

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2019 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.