Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости

Все новости >>>

 

Мнение профессионала
Два года закона о валюте: что сделано и чего ждать

Только представьте, два года назад, если бы вы захотели инвестировать, скажем, в акции Apple, вам нужно было бы получать лицензию. А максимальная сумма такой операции ограничивалась 50 тыс. евро в год.

Правило успеха
"Большинство людей не верят в то, что обладают всеми возможностями стать теми, кем они хотят быть" Норман Пилл
Финансы

 


Депозиты
Эволюция системы нарантирования обусловит структурные изменения в деятельности ФГВФЛ - директор Фонда
21.08.19

Eволюція системи гарантування вкладів фізичних осіб є одним із основних факторів структурних змін, які мають відбутися в Фонді. Як пояснила в радіоефірі «Голос Столиці» директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут, оскільки протягом 2019-2020 років завершується процедура ліквідації більшості банків, визнаних неплатоспроможними у 2014-2015 роках, Фонд може сконцентруватися на тих напрямках діяльності, які сприятимуть зростанню захисту прав вкладників, а відтак - рівню їх довіри до банківської системи в цілому.

На сьогодні перед Фондом стоїть кілька пріоритетних завдань – підвищення граничного розміру гарантованої суми відшкодування за вкладами, реструктуризація боргу Фонду перед Міністерством фінансів України, притягнення до відповідальності пов’язаних осіб, дії яких призвели до неплатоспроможності банків, імплементація Євродиректив 2014/49/ЄС і 2014/59/ЄС.

Світлана Рекрут відзначила, що Фонд розробляє проект закону, яким передбачатиметься поетапне збільшення до 2027 року суми гарантованого відшкодування до 100 тис євро в гривневому еквіваленті. В цілому, Фонд має намір до кінця поточного року зробити перше підвищення гарантованого відшкодування. Проте для цього треба здійснити кілька дій.

З одного боку, необхідно забезпечити фінансову стабільність самого Фонду шляхом реструктуризації заборгованості перед Мінфіном. Фонд отримав позику на ринкових умовах, тож окрім самого боргу має сплатити 67 млрд грн нарахованих відсотків. Реструктуризація також є вимогою МВФ – до кінця поточного року має бути розроблений план врегулювання цього питання.

З іншого - необхідно впровадити систему раннього реагування, завдяки якій Національний банк України та Фонд зможуть на ранніх етапах виявляти проблеми, що можуть призвести до неплатоспроможності банку, і вживати відповідних заходів щодо їх усунення. Це, зокрема, передбачено вищезгаданою Євродирективою 2014/59/ЄС.

Більш детально про стратегічні напрямки діяльності Фонду в коротко- та середньостроковій перспективі Світлана Рекрут розповіла в ефірі радіо «Голос Столиці».






Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финансовые технологии
Экономика
Нормативно-законодательная база
Финансы
Депозиты
Кадровые перестановки
Обзор рынка
Банки
Рейтинг банков
События
Кредитные брокеры
Мошенничество
Потребительское кредитование
Акулы бизнеса
Финансовые пирамиды
Интересное в мире
Платежные системы
Пластиковые карты
Денежный перевод
Кредитные союзы

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2024 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.