Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости

Все новости >>>

 

Мнение профессионала
Два года закона о валюте: что сделано и чего ждать

Только представьте, два года назад, если бы вы захотели инвестировать, скажем, в акции Apple, вам нужно было бы получать лицензию. А максимальная сумма такой операции ограничивалась 50 тыс. евро в год.

Правило успеха
"Любой ребенок гениален" Эйнштейн
Финансы

 


Ипотека
Реструктуризация ипотеки защищает как кредиторов, так и должников - ФГВФЛ
24.06.19

В Україні майже половина кредитів в іноземній валюті, забезпечених іпотекою квартири або житлового будинку, є проблемними, оскільки через значну девальвацію гривні з моменту їх оформлення, позичальники втратили здатність обслуговувати свої зобов’язання. Кодекс України з процедур банкрутства, яким, зокрема, передбачається процедура відновлення платоспроможності фізичних осіб, передбачає механізм реструктуризації таких кредитів. Як пояснила в ефірі радіо «Голос Столиці» директор департаменту управління активами
материалы в тему:
Фонду гарантування вкладів Ольга Білай, реструктуризація є збалансованим інструментом, який рівною мірою дозволить захистити інтереси як кредиторів, так і позичальників.

Наразі реструктуризацію здійснюють лише окремі банки, проте з моменту введення в дію Кодексу всі клієнти банків, які мають проблемний іпотечний кредит, можуть його реструктурувати. У такий спосіб можна поновити кредитну історію позичальників, які через об’єктивні причини не могли обслуговувати свої борги, та очистити ринок іпотечного кредитування від непрацюючих кредитів і поновити його роботу.

Ольга Білай нагадала, що скористатися механізмом реструктуризації можуть і боржники банків, що ліквідуються. Фонд гарантування вкладів розробив уніфіковану процедуру змін умов погашення іпотечних кредитів в іноземній валюті. Додаткові переваги, які отримують позичальники неплатоспроможних банків на період реструктуризації – це суттєве зниження процентної ставки до 0,01% та спрямування платежів на погашення кредитної заборгованості, так званого «тіла кредиту», а не відсотків та штрафів. Крім того, продаж прав вимоги за кредитними договорами, заборгованість за якими було реструктуризовано, здійснюється в останню чергу. Строк реструктуризації не може перевищувати термін ліквідації неплатоспроможного банку.

Ті боржники банків в управлінні Фонду гарантування вкладів, які скористаються запропонованим Фондом механізмом реструктуризації, матимуть додаткові переваги під час проведення реструктуризації в процедурі банкрутства. Зокрема, погашення «тіла кредиту» в період реструктуризації Фондом в подальшому збільшить розмір прощення боргу за Кодексом України з процедур банкрутства та зменшить розмір платежів на користь кредитора.

Довідково. Кодекс України з процедур банкрутства, прийнятий Верховною Радою України 18 жовтня 2018 року, набув чинності 21 квітня 2019 року. Кодекс вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності. Зокрема, документом також передбачається знаття мораторію на примусове стягнення майна у боржників банків за іпотечними кредитами та продаж прав вимоги за цими кредитними зобов’язаннями.

Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» набрав чинності 7 червня 2014 року. Документом, зокрема, забороняється примусове стягнення або відчуження майна позичальника, в т.ч. нерухомого житлового, яке використовується як місце постійного проживання і перебуває в іпотеці, за умови, якщо у позичальника або майнового поручителя немає у власності іншого житлового майна. Також накладено мораторій на продаж прав вимоги за цими кредитними договорами. Винятком є активи банків в ліквідації, які виставляються Фондом на продаж, оскільки, згідно законодавства, ФГВФО зобов’язаний протягом процедури ліквідації, строк якої не може перевищувати 5 років, реалізувати активи неплатоспроможного банку.

Нагадаємо, щопонеділка в ефірі ранкової радіопрограми «Ризик без меж» Фонд гарантування розкриває деталі виведення банків з ринку, а також особливості роботи з проблемними активами неплатоспроможних банків.


Финансовый навигатор TRISTAR.com.ua




Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финансовые технологии
Экономика
Нормативно-законодательная база
Финансы
Депозиты
Кадровые перестановки
Обзор рынка
Банки
Рейтинг банков
События
Кредитные брокеры
Мошенничество
Потребительское кредитование
Акулы бизнеса
Финансовые пирамиды
Интересное в мире
Платежные системы
Пластиковые карты
Денежный перевод
Кредитные союзы

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2024 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.