Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости
19.04.21

Компаниям стран G20 придется раскрывать информацию о климатических рисках
19.04.21

Insure-Our-Future требует от Ллойда прекратить страхование проектов по ископаемому топливу
19.04.21

На подпись президенту отправлен закон о возобновлении больничных выплат по временной нетрудоспособности
19.04.21

ЕБРР направил 3,5 млн евро в 2020 году на нефинансовую поддержку МСБ в Украине
19.04.21

Национальный банк применил меры воздействия к 6 страховщикам за нарушение нормативов

Все новости >>>

 

Мнение профессионала
Пандемия COVID-19: в инновационных покрытиях центральную роль играют двойные триггеры и пулы рисков

Опыт Южной Африки с претензиями о прекращении бизнеса по причине нефизического ущерба из-за пандемии COVID-19 иллюстрирует разрушительные экономические последствия этого типа событий и необходимость более широкого решения. Если мы будем исходить из предположения, что мы не можем застраховаться от этого риска, мы потерпим неудачу в своей роли, позволяющей экономике расти. Наша работа - раздвигать границы, используя инновации и технологии, чтобы страховать этот риск.

Белхассен Тонат: генеральный менеджер общего страхования Munich Re of Africa
Правило успеха
"Возможно, вы заметили, что отстающими в финансовом отношении часто становятся люди, закостеневшие в своем мировоззрении и образе действий" Роберт Киосаки
Страхование

 


Автострахование
Доля страховщиков-участников системы прямого урегулирования на рынке ОСАГО составляет 27,4% - МТСБУ
04.12.20

1 грудня виповнилось чотири роки з початку роботи системи прямого врегулювання збитків (ПВЗ) в ОСЦПВ. Про це повідомила прес-служба МТСБУ.

На даний момент учасниками такої системи є 15 компаній-членів МТСБУ, які добровільно підписали угоду про пряме врегулювання збитків. Частка компаній-учасників ПВЗ на ринку ОСЦПВ за показниками 2020 р. складає: за кількістю договорів – 27,4%, за кількістю отриманих вимог на виплату страхового відшкодування – 33,9%.

Пряме врегулювання збитків – особливий спосіб врегулювання
материалы в тему:
страхових випадків в рамках загальної системи ОСЦПВ. При прямому врегулюванні постраждалий в ДТП має право звернутися і отримати страхове відшкодування або від страховика відповідальної особи (як це передбачено нормами закону «Про ОСЦПВ»), або від страхової компанії, з якою він сам уклав договір ОСЦПВ. Принцип «де придбав поліс, там отримуєш виплату» допомагає уникнути ситуацій, коли людині, що постраждала в ДТП, доводиться звертатися до незнайомого страховика, навіть чий офіс може бути розташований в іншому місті.

З початку роботи системи (грудень 2016 р.- 2020 р.) в рамках ПВЗ було врегульовано 28,5 тис. страхових випадків, сума страхових виплат склала майже 482,4 млн. грн. За той же період загальна кількість вимог, врегульованих страховиками-учасниками системи ПВЗ склала 198,4 тис. шт., загальна сума виплат за такими вимогами – 3,4 млрд. грн.

Частка вимог, врегульованих за системою ПВЗ, становить 14,3%, тобто майже кожен шостий страховий випадок страховиками-учасниками системи врегульовується за зверненнями потерпілих, з якими у них укладено договори ОСЦПВ.

Згідно з даними за 2020 рік, середній строк врегулювання вимог в системі ПВЗ складає 35 днів, тоді як строк врегулювання збитків поза системою в середньому по ринку ОСЦПВ вдвічі більший – 70 днів. За час роботи системи було проведено 45 розрахункових сесій між страховиками-учасниками ПВЗ.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко прокоментував: «Пряме врегулювання довело свою корисність і для автовласників і для страховиків ОСЦПВ. Страхувальники отримали можливість робити свідомий вибір надійної компанії та отримувати виплату від неї швидше, ніж в рамках загальної системи врегулювання. Страховики тепер мають привабливу опцію для покращення сервісу та підвищення лояльності клієнтів. Це важливий крок до підвищення рівня захисту інтересів учасників дорожнього руху. Плануємо розробити такі умови функціонування системи прямого врегулювання, що забезпечать в ній участь більшості компаній-членів МТСБУ».

Нагадаємо, в яких випадках автовласник може скористуватись системою прямого врегулювання:

  • ДТП сталось за участі не більше ніж двох автівок, відповідальність водіїв кожної з яких застраховано в компаніях-учасниках системи прямого врегулювання;
  • Учасники ДТП не повинні перебувати в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;
  • Один з водіїв є повністю відповідальним за ДТП;
  • Пряме врегулювання передбачає відшкодування лише за шкоду, заподіяну автомобілю. Шкода життю та здоров’ю врегульовується у звичайному порядку.

Якщо страховий випадок підпадає під умови прямого врегулювання, потерпілий може з власного вибору звернутися за виплатою або до свого страховика ОСЦПВ або до страхової компанії особи, відповідальної за ДТП;

Систему прямого врегулювання збитків, яка функціонує в рамках діяльності МТСБУ та за участі Бюро, важливо не плутати з випадками, коли деякі страховики так називають ситуацію, в якій право страхувальника звернутися до власного страховика за відшкодуванням забезпечується укладанням додаткового договору добровільного страхування свого транспортного засобу. В реальній системі ПВЗ укладання додаткові договори непотрібні.

Докладна інформація про систему прямого врегулювання збитків та про страховиків–учасників системи є доступною на сайті МТСБУ в розділі «Для споживачів».

Відкрити файл в форматі .pdf


Финансовый навигатор TRISTAR.com.ua
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финтех
Аграрная сфера
Чемпионат по страхованию
Страховые объединения
Интересное в страховании
Страхование жизни
Автострахование
Медицинское страхование
Страхование рисков
Агрострахование
Страхование имущества
Страхование туристов
Страхование и банки
Мошенничество в страховании
Пенсионные фонды
Обзор рынка страхования
Мнение профессионала
Интервью
Руководители: о личном
Подкасты
Исследование
Перестрахование
Страховые брокеры
Страховые компании
Слияния и поглощения компаний

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2021 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.