Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости
15.04.22

Банк SEB припинить обслуговувати платежі з РФ та Білорусі в країнах Балтії
15.04.22

Nokia йде з російського ринку
15.04.22

В Україні заблокували виведення активів майже 7 тис. проросійських компаній
15.04.22

СОТ: війна РФ проти України може знизити зростання світової економіки на 1,3%
15.04.22

Нацбанки України та Польщі домовилися співпрацювати в умовах війни

Все новости >>>

 

Мнение профессионала
Два года закона о валюте: что сделано и чего ждать

Только представьте, два года назад, если бы вы захотели инвестировать, скажем, в акции Apple, вам нужно было бы получать лицензию. А максимальная сумма такой операции ограничивалась 50 тыс. евро в год.

Правило успеха
"Тот, кто однажды откажется от своей мечты, никогда не сможет мечтать"
Финансы

 


Платежные системы
АМКУ разрешил платежным системам Mastercard и Visa уменьшить интерчейндж
12.11.21

Антимонопольний комітет України дозволив компаніям «Mastercard Europe S.A.» (м. Ватерлоо, Бельгія) та «Visa International Service Association» (м. Фостер-Сіті, Каліфорнія, США) зменшити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій, що визначаються платіжною організацією платіжної системи щодо відповідних споживчих платіжних облікових реквізитів та сплачуються еквайром на користь емітента в Україні.

Узгоджені дії зі зменшення міжбанківських комісій здійснюються в рамках Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку, який буде реалізовано компанією «Mastercard Europe
материалы в тему:
31.12.21
В 2021 году через "ПриватБанк" украинцы оплатили картами покупки на 470 миллиардов гривен

23.12.20
Государству здесь не место: как вмешательство в безналичные операции коснется украинцев

17.12.21
Из-за лобби ритейлеров в парламенте украинцы теряют кешбэки и скоро могут начать платить за обслуживание карт

25.11.21
В "черную пятницу" начнется снижение интерчейнджа, что ударит по банковским кешбэкам

22.10.18
Большой передел: почему Masterсard оставила Visa в Украине далеко позади
S.A.», «Visa International Service Association» та Національним банком України.

Відповідно до додаткової угоди № 1 до Меморандуму, зниження до ˂ 1,20 % граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні відносно споживчих платіжних реквізитів відбудеться з наступного робочого дня після сплину 14 календарних днів від дати отримання дозволу АМКУ відповідно до закону про конкуренцію.

Наступні етапи зниження відбуватимуться починаючи з 01.07.2022 – ще до ˂ 1,00 % та починаючи з 01.07.2023 – ще до ˂ 0,90 %.

Як зазначають підписанти Меморандуму, його метою є покращення ефективності та розширення сфери застосування безготівкових карткових платежів.

Нагадаємо, здійснювати безготівкові розрахунки за товари споживачам дозволяє послуга еквайрингу. При цьому оплата здійснюється через термінали, підключені до платіжної системи, а банки, що є учасниками платіжної системи мають статус еквайра.

Банки-еквайри оплачують банкам-емітентам, що випускають платіжні картки, міжбанківську комісію – інтерчендж, розмір якої встановлюється міжнародними платіжними системами (для всіх банків однаковий, але різний для типу картки, виду діяльності торговця тощо). Всю суму такої комісії отримує банк-емітент.

Заплановані узгоджені дії стосуються лише міжбанківських комісій для споживчих карток (тобто для фізичних осіб, включаючи усі підкатегорії).

В ході розгляду справи Комітет опитав суб’єктів господарювання, на яких впливатиме підписання Меморандуму: банківські установи, торгово-сервісні підприємства.

Так більшість банків відзначили достатність конкуренції на ринку послуг карткових платіжних систем. Конкурентами учасників узгоджених дій на даний момент є: платіжна система «Простір», компанія «Union Pay International», компанія «JCB International Co., Ltd.», «American Express». Також НБУ повідомив, що 26 березня 2021 року ним було зареєстровано внутрішньодержавну карткову платіжну систему «PaySystems» (ТОВ «Укркарт»), що на даний момент свою діяльність не розпочала.

Зауважимо, що стратегією розвитку фінансового сектору України до 2025 року передбачено створення Національним банком Системи миттєвих платежів, що надаватиме клієнтам можливість здійснювати оплату товарів та послуг безпосередньо з банківських рахунків без використання платіжних карток.

Хоча деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні, ця інформація спростовується даними НБУ та іншими банками й заявниками.

Своєю чергою торгово-сервісні підприємства не надали заперечень щодо здійснення запланованих узгоджених дій.

Ухвалюючи рішення, Комітет брав до уваги, що:

  • заплановані узгоджені дії спрямовані на визначення ефективного розміру ставок міжбанківської комісії (інтерчейндж), що дасть змогу усім учасникам ринку належно приймати участь у ринку безготівкових платежів, а саме: зниження ставок стандартної внутрішньодержавної комісії та встановлення їх на такому рівні, що продовжить підтримувати баланс між інтересами банків-емітентів та банків-еквайрів та, як наслідок, держателів карток та торгово-сервісних підприємств;
  • Меморандум встановлює лише верхній ліміт ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій та не фіксує рівень ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій;
  • Меморандум є відкритим для приєднання усіх учасників ринку;
  • у разі зниження платіжними системами розміру міжбанківських комісій, банками-еквайрами буде знижено тарифи на послуги еквайрінгу для торговців, що в свою чергу можуть знизити ціни на товари та послуги;
  • не передбачається негативних наслідків для конкурентів учасників узгоджених дій, зокрема, враховуючи те, що незалежно від існування Меморандуму, інші платіжні системи можуть у будь-який час вільно визначати власні ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій на рівні передбаченому Меморандумом, або на вищому, чи нижчому;
  • банки можуть встановлювати власні ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій у двосторонніх договорах з платіжними системами;
  • позитивний ефект узгоджених дій полягає у збереженні обсягу безготівкових розрахунків та потенційному збільшенні кількості трансакцій із використанням платіжних карток.
  • здійснення узгоджених дії матиме позитивний ефект, а саме: сприятиме удосконаленню придбання та реалізації товарів, розвитку малих та середніх підприємців, економічному розвитку України.

З огляду на вищезазначені фактори Комітет встановив, що заявлені узгоджені дії не призведуть до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на товарних ринках України. Тож учасникам Меморандуму було надано дозвіл на його реалізацію.


Финансовый навигатор TRISTAR.com.ua
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финансовые технологии
Экономика
Нормативно-законодательная база
Финансы
Депозиты
Кадровые перестановки
Обзор рынка
Банки
Рейтинг банков
События
Кредитные брокеры
Мошенничество
Потребительское кредитование
Акулы бизнеса
Финансовые пирамиды
Интересное в мире
Платежные системы
Пластиковые карты
Денежный перевод
Кредитные союзы

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2022 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.