Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости

Все новости >>>

 

Мнение профессионала
Два года закона о валюте: что сделано и чего ждать

Только представьте, два года назад, если бы вы захотели инвестировать, скажем, в акции Apple, вам нужно было бы получать лицензию. А максимальная сумма такой операции ограничивалась 50 тыс. евро в год.

Правило успеха
"Слишком много внимания мы уделяем планированию минут, в то время как теряем годы"
Финансы

 


Финансовые пирамиды
В Верховной Раде зарегистрирован законопроект по защите украинцев от финансовых пирамид
01.02.21

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується дієвий механізм захисту українців від зловживань на фінансовому ринку. Проект закону №4684 розроблений Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку та відповідає сучасним світовим стандартам, зазначають автори документу.

Законопроєктом «Про Національну комісію з цінних паперів та бірж» пропонується значно підвищити рівень відповідальності всіх учасників ринків капіталу та повернути довіру інвесторів до України.

Зокрема, йдеться
материалы в тему:
14.12.21
Верховная Рада поддержала законопроект по борьбе с финансовыми пирамидами и расширению полномочий НКЦБФР

16.09.20
Без права на защиту: что ждет пострадавших строительных и пенсионных инвесторов "Аркады"

26.08.20
Спасти рядового застройщика и 13 000 инвесторов: история банка "Аркада" и три сценария

09.11.21
Фонд гарантирования вкладов продает на аукционе 11 земельных участков в предместье Киева

15.12.21
Новый закон о финансовых услугах и финансовых компаниях устанавливает четкие требования к работе финучреждений - НБУ
про протидію фінансовим пірамідам як B2B Jewelry, ситуацію з банком «Аркада», притягнення до відповідальності шахраїв, відшкодування постраждалим українцям їх вкрадених коштів.

У НКЦПФР зазначають, що через неефективне законодавство, яке не відповідає міжнародним стандартам, сьогодні регулятор не має дієвих механізмів ефективної взаємодії з правоохоронними органами та іноземними фінансовими регуляторами з метою запобігання шахрайству на фінансовому ринку, притягнення до відповідальності злочинців та можливості повертати гроші постраждалим.

Також питання підвищення захисту інвесторів особливо актуальне в умовах впровадження II рівня системи пенсійного забезпечення – накопичувального рівня.

Зареєстрований законопроект має на меті повністю змінити статус українського ринку на такий, що стане абсолютно не прийнятний для діяльності аферистів та відповідатиме світовим стандартам. Він передбачає новий ефективний регуляторний нагляд, а саме: отримувати та обмінюватись банківською та іншою інформацією про діяльність шахраїв між державними фінансовими та правоохоронними органами України та інших країн; блокувати сумнівні рахунки до рішення суду по суті справи, підтримувати прокурорів у судових процесах; взаємодія з іноземними фінансовими регуляторами з метою використання їх можливостей по поверненню грошей з інших юрисдикцій.

Для більшої ефективності регулятора законопроєктом пропонується запровадити три рівні нагляду за ринком: оцінювання – перевірки – розгляд справи. На кожному з цих рівнів діятимуть окремі уповноважені особи, які виконуватимуть свої функції незалежно один від одного. Основна мета оцінювання – запобігати вчиненню порушень та завчасно виявляти ризики.

Наступний рівень, перевірки, спрямований на виявлення ознак та документування фактів порушень законодавства. Регулятор повинен мати можливості проводити перевірки, запитувати документи і пояснення не тільки у професійних учасників ринку (регульованих осіб), а й будь-яких осіб, які можуть бути підозрювані у незаконних діях на ринку капіталів.

На третьому рівні працюватиме Колегія уповноважених на розгляд справ, обрана за спеціальною процедурою. Колегія здійснюватиме розгляд справ та виноситиме рішення про застосування санкцій та/або заходів впливу, передбачених чинним законодавством.

«Приведення українського законодавства до міжнародних стандартів дасть необхідний інструментарій для захисту інвесторів і протидії зловживанням із цінними паперами. Запровадження ефективної системи нагляду за ринком дозволить не лише розслідувати скоєні зловживання, а що найголовніше – запобігати їх вчиненню та завчасно виявляти ризики функціонування ринку», – зазначив голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Законопроект розширює можливості міжнародного співробітництва регулятора, зокрема, приєднання до меморандуму IOSCO (The International Organization of Securities Commissions).

У IV кварталі 2020 року НКЦПФР виявила понад 40 сумнівних фінансових проектів (скам-проєкти), які пропонують українцям фінансові послуги з метою подальшого незаконного заволодіння коштами.


finclub.net
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финансовые технологии
Экономика
Нормативно-законодательная база
Финансы
Депозиты
Кадровые перестановки
Обзор рынка
Банки
Рейтинг банков
События
Кредитные брокеры
Мошенничество
Потребительское кредитование
Акулы бизнеса
Финансовые пирамиды
Интересное в мире
Платежные системы
Пластиковые карты
Денежный перевод
Кредитные союзы

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2024 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.