Новости Статьи Обучение Термины Компании Банковские металлы
Новости

Все новости >>>

 

Мнение профессионала
Два года закона о валюте: что сделано и чего ждать

Только представьте, два года назад, если бы вы захотели инвестировать, скажем, в акции Apple, вам нужно было бы получать лицензию. А максимальная сумма такой операции ограничивалась 50 тыс. евро в год.

Правило успеха
"Любой ребенок гениален" Эйнштейн
Финансы

 


Обзор рынка
Механизмы контроля над кредитной политикой банка позволяют предупредить риски - ФГВФЛ
23.09.19

Можливе зниження відсоткової ставки за кредитними договорами банків може зумовити збільшення обсягів кредитування, що, у свою чергу, є однією з умов пожвавлення економіки країни. При цьому, як наголосила в радіоефірі «Голос Столиці» заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Наталія Рудуха, сьогодні державні регулятори банківського ринку мають дієві інструменти контролю кредитної політики банків, що дозволяють завчасно виявити
материалы в тему:
«схемне» кредитування, на кшталт виявленого Фондом у переданих в його управління банках.

Наталія Рудуха відзначила, що зараз найбільшу частину кредитного портфелю банків складають готівкові кредити, дохідність яких становить 80-110%. Проте дозволити собі таке кредитування можуть лише ті фінансові установи, які провадять зважену політику управління ризиками. На другому місці – іпотечне кредитування, якому банки, незалежно від свого розміру, надають перевагу, оскільки ці договори передбачають найбільш ліквідне забезпечення у вигляді нерухомості.

Нагадаємо, під управління Фонду з 2012 року потрапило 97 неплатоспроможних банків. Як було виявлено під час формування ліквідаційної маси, вартість активів на папері у банках-банкрутах значно перевищувала їх ринкову вартість. Найпоширенішим способом виведення коштів та майна було саме «схемне» кредитування (дізнатися у який спосіб спустошувалися банки-банкрути можна на сайті Фонду в розділі «Презентації та звіти»).

У ході процедури ліквідації неплатоспроможних банків Фонд, маючи зобов’язання з реалізації їх майна, розпочав фундаментальну роботу з розбудови ринку стресових активів в Україні, зокрема, з продажу непрацюючих кредитів. і створив передумови для подальшого розвитку цього ринку.

Більш детально про вплив облікової ставки НБУ на кредитну політику банків Наталія Рудуха розповіла в ефірі радіо «Голос Столиці».


Финансовый навигатор TRISTAR.com.ua




Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.
Темы
Финансовые технологии
Экономика
Нормативно-законодательная база
Финансы
Депозиты
Кадровые перестановки
Обзор рынка
Банки
Рейтинг банков
События
Кредитные брокеры
Мошенничество
Потребительское кредитование
Акулы бизнеса
Финансовые пирамиды
Интересное в мире
Платежные системы
Пластиковые карты
Денежный перевод
Кредитные союзы

Все темы >>>
Рассылка

Анонсы | Подкасты | Акции | Реклама | Песочница | Партнеры | О нас | Правовая информация

Страховой каталог INS.ORG.RU Rambler's Top100 Система Orphus
©2007-2024 TRISTAR.com.ua - твой финансовый навигатор!
© При полном или частичном использовании информации прямая гиперссылка на сайт TRISTAR.com.ua обязательна.